HBW Kruháče

More Website Templates @ TemplateMonster.com. April 02, 2012!

Něco o zdravé výživě

Správná strava je základem pro hubnutí, zpevnění svalstva a tvarování postavy.

Mnoho žen, ale také mužů řeší, jak zhubnout. A právě zdravý jídelníček, který je živinově vyvážený, je ideální možnost, jak hubnout efektivně. Zároveň je zdravý jídelníček také ideální možností, jak se udržovat v dobré psychické i fyzické kondici.

Co musí obsahovat zdravý jídelníček

Zdravý jídelníček musí obsahovat všechny důležité živiny a vitamíny, které jsou pro zdraví organismu zcela nezbytné. Cílem jídelníčku je dosáhnout vyváženého příjmu bílkovin, sacharidů, tuků, vitamínů a minerálů.

VÍCE

Nejdůležitější minerály

Minerály tvoří zhruba 4% z tělesné hmotnosti člověka. Poskytují strukturu pro vytváření kostí a zubů, pomáhají růstu svalů, udržují normální srdeční rytmus a kontrolují acidobazickou rovnováhu, jakož i jiné důležité tělesné funkce.

Minerály jsou klasifikovány buď jako hlavní nebo stopové v závislosti na tom, kolik jich spotřebujeme na den. Hlavní minerály jsou třeba vápník, fosfor, sodík, draslík a hořčík. Stopové minerály jsou železo, zinek, měď, selen a chrom.

To co musí být

Strava je 80% úspěchu

Doplňky výživy se považují za důležité. Jednoduše s nimi doplníte nezbytné optimální množství proteinů, sacharidů, vitamínů i minerálů.

VÍCE